Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleyici Tarifleri

0
175

Ev yapımı doğal makyaj temizleyici ürünler ile cildinize zarar vermeden üstelik bakımev-yapimi-dogal-makyaj-temizleyici-tarifleri yaparak makyajınızı temizleyeceğinizi biliyor muydunuz? Tüm kadınlar olarak işten veya okuldan yorgun argın geldiğimizde gün boyu yüzümüzde biriken makyaj ve sokak kirini temizlemek için mağazalardan aldığımız temizleme sularına ya da temizleme mendillerine elimizi uzatırız. Ancak bunların cildinize ne kadar zarar verdiğinizden haberiniz var mı? Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler ile hem cildinize artık zarar vermeyeceksiniz hem de artı olarak mevcut cildinize bakım yapıp ışıl ışıl parlamasını sağlayacaksınız. Aşağıda siz değerli kadın okurlarımız için en etkili ve zahmetsiz ev yapımı doğal makyaj temizleyici tariflerini listeledik. Bunları kullanarak hem ekonomik yönden çok fayda sağlayacaksınız hem de cilt bakımı konusunda müthiş bir verim alacaksınız. Hazırsanız başlayalım.

 

1Makyaj temizleci ve cilt losyonu olarak salatalık

Ev yapımı doğal makyaj temizleyici olarak salatalığın inanılmaz faydaları vardır. Kendisi doğal bir sivilce önleyici ve yağlanma karşıtı özellikler gösteren üründür. Bu özelliklere sahip olması da salatalığı doğal bir makyaj temizleyici ve cilt losyonu ürünü yapmaktadır. Tahriş olmuş veya sivilce yapmaya müsait bir cildiniz varsa size salatalığı ev yapımı doğal makyaj temizleyici olarak tavsiye ederiz. Kullanımı ise şu şekildedir.

Bir salatalığı blendırdan geçirerek macunumsu kıvama getirin. Ardından yüzünüze sürerek 30 saniye 1 dakika arası bekleyin. Sonra da ıslak bir bez yardımıyla yüzünüzü silin. Eğer ağır ve yoğun bir makyajınız varsa bu karışıma biraz süt ve zeytin yağı ilave edin.

 

2Doğal temizleyici olarak süt

Pamuk yardımıyla markette alıp dolapta beklettiğiniz sütle suratınızı nazik hareketlerle silin. Burada dikkat edilmesi gereken nokta eğer bulabiliyorsanız kaynamamış çiğ süt daha etkili olacaktır. Süt makyajınızı temizlerken içerisinde bulunan laktik asit de cildinize bakım yapacaktır. Ayrıca sütün içerisindeki protein ve yağlar da cildinizin nemlenmesine ve mevcut nemi de korumasına yardımcı olacaktır. Tüm silme işlemi bittikten sonra da yüzünüzü suyla durulayın ve aynada cildinizin anında gösterdiği değişime şahit olun J

 

3Kuru ciltler için hindistan cevizi yağı

Ev yapımı doğal makyaj temizleyici arayan kadınların yardımına koşan en etkili tariflerden biridir hindistan cevizi yağı. Hindistan cevizi yağı çok yönlü etki göstererek hem makyajınızı temizlemeye hem de kuru ciltleri canlandırmaya yardımcı olur. Avucunuzun içine aldığınız hindistan cevizi yağını birkaç saniye bekletin. Elinizin doğal ısısıyla daha akışkan bir forma geçmesini bekleyin. Ardından tüm suratınıza nazik hareketlerle ovalayarak sürün. Sonra da pamuk kullanarak yüzünüzden hindistan cevizi yağını silin. Ardından pamuğun alamadığı kalıntıları temizlemek için yüzünüzü suyla durulayın.

 

4Sızma zeytin yağı ile ev yapımı doğal makyaj temizleyici

Cildi nemlendirme özelliği göstererek kuru veya hassas ciltler için de en etkili doğal makyaj temizleme yollarından biridir. Eğer zeytin yağı kokusundan hoşlanmıyorsanız hoş bir aroma katması açısından içine biraz gülsuyu ilave edebilirsiniz.

 

5Dindirici özelliği ile jojoba yağı

Ev yapımı doğal makyaj temizleyici özelliği gösteren jojoba yağı ciltteki kalıntıları temizlemede adeta bir asker gibi çalışır. Makyajınızı temizlemek için 2 kaşık suya 1 kaşık jojoba yağı ilave ederek karışımı elde edebilirsiniz. Ve yine diğer yöntemlerle olduğu gibi pamuk yardımıyla makyajınızı çıkardıktan sonra suyla durulayın.

 

6Yoğurt ile cildinizi yatıştırırken makyajınızı temizleyin

Mutfağınızdan elde edebileceğiniz bir başka ev yapımı doğal majyaj temizleyici ise cildinizi nemlendirip güneş lekelerini silmeye yardımcı olan yoğurttur. Pamuğu yoğurda daldırarak dairesel hareketlerle nazikçe yüzünüze uygulayın. Acele etmeden tüm yüzünüzü işlemden geçirdikten sonra soğuk suyla durulayın.

 

Ev yapımı doğal makyaj temizliyeciler konusunda sizlere verdiğimiz bu tarifleri haftada ayda değil her gün kullanmaya özen gösterin. Etkisini görebilmek için istikrarlı olmak şart. Siz de yukarıdaki ev yapımı makyaj temizleyicilerden kendinize en uygun olanı seçerek artık mağazalara onlarca lira kaptırmadan yüzünüze zarar vermeden kendi doğal makyaj temizleyicinizi kullanabilirsiniz. Eğer burada listelemediğimiz ama sizin kendi keşfiniz olan başka ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler var ise yorum kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorumunuzu girin
İsminizi girin