Aşkı Gösteren Belirtiler

1
202

Acaba aşık mıyım? diyorsanız aşık olan insanlardaki ortak özellikleri sizler için bir araya getirdik. Yaşamın en güzel duygularından biridir diyebileceğimiz aşk hepimizin hayatında en az bir kez yaşadığı bir heyecandır. Aşk ve heyecan kelimesini bir araya getirmemek mümkün değil. Aşık olunca heyecandan ellerin ve ayakların titremesi, kalbinizin küt küt atması kaçınılmaz bir histir. İşte sizlere aşkı gösteren belirtiler;

  • Aşkın en önemli belirtisi adrenalin üretiminin tavan yapması ile birlikte gelen kalp atışının hızlanmasıdır. Aşık olduğunuzda kalbinizi yerinden çıkacakmış gibi hissedersiniz.
  • Adrenalinden kaynaklanan bir diğer belirti de ellerinizin terlemesidir. Özellikle el ele tutuştuğunuzda ellerinizin aşırı terlediğini hissedersiniz.
  • Aşık olduğunuz zaman o kişiyle konuşurken ses tonunuz değişir. Erkekler genellikle ses tonunu düşürürken, kadınların ise daha yüksek bir tonda konuştuğu gözlemlenmiştir.
  • İçinizdeki o büyük heyecan ve aşk göz bebeklerinizin büyümesine neden olacaktır.
  • Aşk kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar. Öföri olarak adlandırılan bu mutluluk adeta ayaklarınızın yerden kesildiği hissi verecektir.

Aşkı gösteren belirtiler arasında son olarak yüzde kızarma hissinin oluşmasını da söyleyelim. Onu gördüğünüzde utanma ve yüzdeki kızarma kaçınılmazdır.

1 YORUM

Yorum Yap

Yorumunuzu girin
İsminizi girin