30 Dakikada Cilt Beyazlatıcı 5 adım

0
193

Cilt beyazlatıcı işlemler çeşitli dış etkilerle solan ve matlaşan cildiniz için uygulanır. cilt beyazlaticiAşağıda anlatacağımız cilt beyazlatıcı işlem ise 5 adımda gerçekleşmektedir. Temizleme, buhar, pulları dökme, yüz maskesi ve son olarak da nemlendirme ile işlemi bitireceğiz.

Temizleme

Kuru ciltler için: Süt ya da gül suyu

Yağlı ve sivilceli ciltler için: Gül suyu + Limon suyu

Önce cildinizin tipine göre yukarıda saydığımız malzemelerle bir pamuk yardımıyla suratınızı iyice ovalayarak temizleyin.

Buhar işlemi

Bir kase kaynar suya tamamen tercihinize göre gül, lavanta, protakal çiçeği, çay ağacı yağı gibi istediğiniz herhangi bir esanslı yağı yeter miktarda karıştırıp buharı 10 dakika kadar suratınıza tutun. (Nefes konusunda sağlık sorunları yaşıyorsanız bu adımı geçin)

Pulları dökme

Şeker, badem ve balı bir havanda iyice döverek karışmalarını sağlayın. Ardından bu karışımı suratınıza uygulayın. 5 – 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yüzünüzü durulayın.

Yüz maskesi

Muz, nohut unu, elma, sandal ağacı tozu ve sütü bir blendıra koyarak karıştırın. Elde ettiğiniz püre kıvamındaki karışımı suratınıza uygulayınız ve 10 dakika kadar bekletiniz. Ardından soğuk suyla durulayınız.

Nemlendirme

Kuru ciltler için: Karite (shae) yağı + E vitamini yağı

Yağlı ciltler için: Aloe vera yağı + E vitamini yağı

Cilt tipinize göre seçtiğiniz malzemeleri karıştırarak yüzünüze masaj yapar şekilde yuvarlak daireler biçiminde uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla durulayarak cilt beyazlatıcı işlemimizin sonuna gelmiş olacaksınız.

Cilt beyazlatıcı işlemimiz teferruatlı görünse de 30 dakikanızı ayırarak çok farklı bir görünüş elde edeceksiniz. Kötü hava şartlarının, kullandığınız sigaranın, bulunduğunuz ortamın veya diğer değişkenlerin etkisiyle soluklaşan ve matlaşan yüzünüz için size en ideal cilt beyazlatıcı yöntemi anlatmış bulunmaktayız. Eğer sorularınız varsa yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

 

Saç rengi açma konusunu merak ediyorsanız aşağıdaki linkten ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz.

Doğal yollarla saç rengi açma

Yorum Yap

Yorumunuzu girin
İsminizi girin